Mobil: 0904 602 103
E-mail: info@zeostour.sk
Národná 16 010 01 Žilina
Zdieľať
Moja cesta do Vietnamu

Moja cesta do Vietnamu

     Vždy som túžila navštíviť túto krásnu krajinu. Naše putovanie začalo v hlavnom meste Vietnamu Hanoj. Nachádzajú sa tu krásne pagody, jedinečný Chrám literatúry. Pre milovníkov bonsajov je tu pastva pre oči. Bonsajesú rôznych tvarov a veľkostí. Jedinečne sa im tu darí, nakoľko tunajšie podnebie je veľmi vlhké. Škoda, že sa nesmú vyvážať, hneď by som si nejaký priniesla. Všade sa tu platí vietnamskými dongami. Všetci ste vo Vietnami milionármi, pretože za 1 euro dostanete viac ako 24 000 dongov. Povozili sme sa tzv. rikšou po starých uličkách Hanoja, kde sa nachádza množstvo malých kaviarničiek a obchodíkov priamo na ulici. Ochutnali sme aj pravú vietnamskú kávu a typickú vietnamskú polievku. Rikšou sme sa previezli za 2 doláre. Dajú sa tu kúpiť krásne ručne vyšívané a maľované obrazy, suveníry a hodváb. Samozrejme neodolala som ani ja a nakúpila som si nejaké suveníry a šály z hodvábu a kašmíru.

Železničná trať uprostred mesta

      Na ďalší deň sme sa presunuli do čarokrásnej zátoky Ha Long Bay, kde sa nachádza množstvo skalných útvarov, vystupujúcich z mora, ktoré sú ako perly, posiate na mori. Previezli sme sa loďou po celej zátoke a jedinečný zážitok bol, keď sme po krátkom výstupe uvideli celú zátoku v plnej kráse. Priznám sa, že vôbec sa mi nechcelo odtiaľ odísť.

Zátoka Halong Bay

      Ďalej na juh sme sa presunuli do hádam najkrajšieho mesta v celom Vietname, Hoi An. Je zapísané v Svetovom dedičstve UNESCO. Tu spomeniem krásny japonský krytý most zo 16. storočia Chu Cau. Okrem toho sa tu nachádzajú krásne chrámy a pagody. Mňa zaujali aj nákupy. V tomto meste sa dá najlepšie nakúpiť. Každý si tu príde na svoje. Dajú sa tu kúpiť aj lacné veci, ale aj pre náročnejších. Krajčíri vám ušijú šaty na mieru z čistého hodvábu za pár hodín.

Japonský krytý most Chu Cau

      Prišiel zaslúžený odpočinok pri mori v oblasti Nha Trang. Hoci sme sa moc nemohli kúpať, lebo začalo pršať, náš čas sme vedeli využiť. Poprechádzali sme sa po stredisku, jedinečných trhoch a ochutnali sme aj pečeného krokodíla. Navštívili sme zábavný park Vinpearl. K tomuto parku sme sa dostali najdlhšou lanovkou cez more na svete. Celý výlet do tohto parku nás vyšiel 30 dolárov. Samozrejme sme tu využili všetky atrakcie, ktoré boli v cene.

Zábavný park Vinpearl

      Zážitok bola návšteva tunelov Cu Chi, kde sa odohrávala vietnamská vojna. V tomto pralese bola vybudovaná sieť tunelov, kde sa nachádzali kuchyne, nemocnice, továrne na výrobu zbraní. Ľudia tu vlastne v čase vojny žili. Hoci z pôvodnej džungle mu to moc nezostalo, zanechalo to vo mne hlboké emócie.

 

Vchod do tunela

      Ďalšou zástavkou bolo najväčšie mesto Vietnamu Saigon. Toto mesto mi hneď učarovalo. Toľko motoriek na cestách som si ani nevedela prestaviť. A my sa sťažujeme na preplnenú premávku. Hovorí sa, že v tomto meste takých motoriek je vyše milióna. Tu sme navštívili vojenské múzeum, Palác nezávislosti a chrám Notre Dame. V súčasnosti sa hovorí o Saigone aj ako o Hočiminovom meste.

Tisícky motoriek v Saigone

      Náš zážitok umocnila jedinečná plavba po majestátnej rieke Mekong. Tu sme obdivovali krásu okolia, život ľudí na rieke, aj v jej okolí. Ochutnali sme ovocie duran, ktoré svojou vôňou veľa ľudí odradí, ale mne chutilo.