Mobil: 0904 602 103
E-mail: info@zeostour.sk
Národná 16 010 01 Žilina
Zdieľať
Štúdio Dimitris, Grécko, 16.6.2018, Bez stravy
Štúdio Dimitris
LM
Termín:
16.6.2018 – 23.6.2018
Zmeniť termín
Dĺžka:8 dní / nocí
Doprava:letecky (Varšava)
Strava:Bez stravy
Číslo termínu:59510890
od 115 € Konečná cena

TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu


Názov zájazdu podľa organizátora: Dimitris Studio
Popis hotela

Poloha

Vila leží na malebném ostrově Skiathos, který je známý díky romantickému muzikálu Mamma Mia! Komplex se nachází jen pár minut cesty od centra malého městečka Kanapitsa, kde lze najít mnoho místních restaurací, barů a obchodů. U moře se nachází několik řeckých hospůdek s cenově dostupnou a dobrou kuchyní (oběd cca 9 EUR). Dimitris Studio leží pouhých 5,5 km od hlavního města ostrova - Skiathos Town, které je jádrem řecké kultury a láká nádhernou architekturou, labyrinty úzkých ulic s četnými obchody a vynikající kuchyní, kterou lze ochutnat ve zdejších restauracích a tavernách. Letiště Skiathos Town je vzdáleno cca 12 km. 



Pláž

Dimitris Studio
se nachází pouhé dvě minuty cesty od krásné písečné pláže obklopené křišťálově čistým Egejským mořem. Slavná pláž Koukounaries, která se třpytí na slunci jemnou slídou (minerály využívanými mimo jiné ke kosmetickým účelům) je vzdálena cca 10 km.



Vybavení

Příjemná a dobře udržovaná zahrada s grilem, stoly a lavičkami. Parkoviště.



Pokoje

Dimitris Studio nabízí prostorná a funkční dvoulůžková a třílůžková studia ve vilách obklopených středomořskou zelení. Všechny pokoje mají základní vybavení: mají koupelnu, plně vybavený kuchyňský kout, individuálně nastavitelnou klimatizaci (za příplatek cca 5 EUR/den), satelitní TV, trezor (zdarma) a balkon nebo terasu (židle a stůl). Na vyžádání, možnost přidání dětské postýlky pro dítě do 2 let - zdarma.



Strava

Stravování vlastní. V Kanapitsa a Skiathos Town jsou obchody, bary a restaurace servírující typickou řeckou kuchyni. Malý obchod se nachází naproti Villy, kde můžeme snadno nakupovat každý den.



Sport a zábava

Dimitris Studio neorganizuje animační program. Vodní sporty na pláži jsou k dispozici v Skiathos Town (za příplatek).



Internet

Na veřejných místech Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.



Místní kategorie

*



Jiné

Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 0,5 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.



Hodnocení klientů

Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/skopelos-i-skiathos-wczasy/dimitris-studio



Náš názor

Vily ležící v blízkosti hlavního města Skiathos a pláže jsou velmi dobrou nabídkou pro rodinnou dovolenou v klidné oblasti, na jednom z nejslavnějších řeckých ostrovů. Kanapitsa je také skvělým výchozím bodem k objevování této části Řecka, mimo jiné: Skiathos Town, Koukounaries a nedalekého ostrova Skopelos. Skvělá nabídka za rozumnou cenu. Navíc sluníčko a fantastická poloha!



Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Ostatné

Skopelos základné informácie



Mena

EUR - Euro. Platby kreditnou kartou sú prijímané na niektorých miestach, používanie bankomatov je možné v turistických strediskách. V letoviskách je veľa miest, kde si môžete zameniť britské libry alebo doláre USA. Neexistuje možnosť výmeny slovenských korún.



Prepitné

Je zvykom venovať malé sumy ako prepitné. Platí to najmä o vodičoch počas výletov do okolia a pre čašníkov v reštauráciách. Stáva sa, že prepitné je pripočítané k účtu. Často sa v reštauráciách pripočítava 1 EUR na chlieb, ktorý je podávaný pred jedlom.



Vízum

Občania SR môžu cestovať do Grécka na základe platného občianskeho preukazu.



Čas

+ 1 hodina oproti času v Českej republike.



Orientačné ceny

Obed v taverne od 8-10 EUR; 1 l vody cca 1,5 EUR; pivo v bare od 2,5 EUR; káva v kaviarni od 2,5-4,5 EUR.



Pošta

Známka na pohľadnicu stojí 0,80 EUR. Pohľadnice so známkou je najlepšie ponechať na odoslanie na recepcii.



Elektrina

Elektrické napätie je 220 V, 50 Hz. Spotrebiče s českými zástrčkami fungujú bez problémov.



Telefóny

Telefónne karty možno zakúpiť v obchodoch a stánkoch v blízkosti verejných telefónnych automatov, stoja 5 eur (100 jednotiek). Mobilné telefóny fungujú po celom Grécku, môžu však nastať problémy s pokrytím v hotelových budovách. Overte si pred odchodom, či máte aktivovaný roaming a informujte sa u svojho operátora na ceny vami používaného tarifu.



Skopelos

Malý ostrov, patriaci do egejského súostrovia Sporady, ktorý sa nachádza v tyrkysových vodách Egejského mora. Skopelos uchvacuje bujnou vegetáciou, tradičnou architektúrou a nádhernými plážami. Život tu plynie svojim skutočným gréckym rytmom! Skopelos a susediace Skiathos poslúžili ako pozadie známeho muzikálu "Mamma Mia".



Skopelos Town

Hlavné mesto a hlavný prístav ostrova, z ktorého môžete plávať na iné ostrovy Sporady: Skiathos a Alonissos. V centre nájdete ako piesočnatú pláž, tak i charakteristickú architektúru: labyrinty kamenných uličiek, nízke domy s červenou strechou, mnoho reštaurácií a taverien servírujúcich miestnu kuchyňu.



Glossa

Druhé najväčšie mesto na ostrove. Glossa sa nachádza v západnej časti ostrova.

Púta pozornosť predovšetkým úplne inou architektúrou, než je na celom ostrove.



Neo Klima

Malá dedina, ktorá sa nachádza asi 7 km od Glossy. Blízkosť najkrajších pláží - Elios a Hovolo - robí túto časť jednou z najviac atraktívnych miest na ostrove.



Panormos Bay

Mestečko sa nachádza v nádhernej zátoke, obklopené bujnou vegetáciou. Krásna piesočnato-kamienková pláž v Panormos bola ocenená Modrou vlajkou za čistú vodu. Panormos je krásne romantické miesto, ideálne pre milovníkov pokojnej dovolenky.



Pláž Stafilos a Velanio

Početné pláže na ostrove sú lákadlom pre všetkých milovníkov vodných športov! Dobre zorganizované, s kompletným vybavením a centrami, ponúkajúcimi kurzy a požičovne vybavenia.



Odlety z: Varšavy a Katovíc. K odbaveniu sa dostavte 2 hodiny pred plánovaným odletom k stánku cestovnej kancelárie CK na letisku.

Aktuálny rozpis letov je potrebné sledovať na: r.pl/rozklady

Výlety po okolí

Po stopách Mamma Mia - cca 30 EUR / 20 EUR (9:00 - 16:00)

Relaxačný výlet, ktorý umožňuje spoznať najkrajšie zákutia ostrova po stopách tvorcov Mamma Mia. Po zdolaní takmer 100 schodov navštívime kostol Agios Ioannis Sto Kastl, ktorý sa nachádza na skalnatom kopci a v ktorom sa natáčala posledná svadobná scéna z filmu. Potom sa vydáme k najkrajšej pláži ostrova: známej tiež z filmu Kastani - čas na krátku kúpeľ. Následne prejazd do Panormos, kde bude prestávka na obed v pobrežnej rybej taverne. Pozdĺž pobrežia prejdeme k horskej častí ostrova - Palouki. Z mnohých kláštorov navštívime Evangelístria, odkiaľ sa rozprestiera najkrajší panoramatický výhľad na hlavné mesto ostrova a Egejské more. Hlavným bodom programu bude návšteva tradičnej keramickej dielne a obchodu s miestnymi výrobkami v meste Skopelos. Výlet vedie cez zalesnené kopce. Je určený pre tých, ktorí chcú spoznať filmovú históriu ostrova a tiež jeho prirodzenú tvár. Obed nie je zahrnutý v cene.



Jazda na kajakoch pri západe slnka cca 30 EUR / 20 EUR (17:00 - 20:30)

Krátky popoludňajší výlet na kajaku (jednomiestnom alebo dvojmiestnom), počas plavby so sprievodcom prejdeme v pokojnom rytme asi 3 km vzdialenosť. Prechádzajúc pozdĺž malebného pobrežia ostrova, spoznáme jeho nedotknuté prírodné zákutia. Výlet zakončíme pri západe slnka v rybárskom prístave Agnondas.



Plavba k ostrovu Alonissos cca 40 EUR / 25 EUR (09:30 - 17:30)

Najobľúbenejší výlet - celodenná plavba veľkou výletnou loďou k sesterskému ostrovu Alonissos (tretiemu zo súostrovia Sporady), počas plavby bude čas na opaľovanie a kúpanie. Na ostrove navštívime staré mestečko Patatiri a zastavíme sa na kúpanie v krásnej zátoke Chrysi Milia, s piesočnou plážou obklopenou vápencovými útesmi.

Na palube lode sú k dispozícii drinky, zmrzlina a občerstvenie (za príplatok).



Plavba po Národnom vodnom parku cca 49 EUR / 34 EUR (09:00 - 17:30)

Najlepšia voľba pre rodiny s deťmi! Plavba komornou loďou v oblasti Národného morského parku. Počas plavby možno pozorovať ohrozený druh tuleňov stredomorských, delfíny a morské korytnačky. V programe sú zahrnuté časté prestávky na kúpanie v mori a je predpokladaná zastávka pri neobývanom zelenom ostrove Kyria Panagia, na ktorom sa nachádza starý kláštor. Návrat neskoro popoludní. Na palube lode sa podáva ľahký obed.



Plavba na ostrov Skiathos cca 40 EUR / 25 EUR (09:30 - 17:30)

Popoludňajší relaxačný výlet na neďaleký susedný ostrov Skiathos. V programe opaľovanie na Koukounaries - najkrajšej piesočnatej pláži na ostrove. Ostrov sa nachádza v chránenej krajinnej oblasti borovicových lesov. Následne preplávame k hlavnému mestu ostrova, kde bude voľný čas na prechádzku tradičnými úzkymi uličkami a čas na odpočinok pri pohári ľadovej kávy frappé.



Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program

Deň prvý

Odlet z Poľska. Zraz na letisku 2 hod. pred plánovaným odletom na stanovisku CK. Aktuálny letový poriadok sledujte na: r.pl/rozklady



Deň druhý až predposledný

Čas na odpočinok, kúpanie v mori a opaľovanie. Môžete využiť aj ponuku fakultatívnych výletov.



Deň posledný

Vysťahovanie z hotela, transfer na letisko, návrat do Poľska.

Cena

Cena zahŕňa: leteckú dopravu na Skiathos, letiskové poplatky, transfery letisko - hotel - letisko (vrátane trajektu Skiathos – Skopelos - Skiathos), ubytovanie na 7 alebo 14 nocí, strava podľa popisu vybraného ubytovania, služby poľského delegáta, balík poistenia TU Europa Štandard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).



Cena nezahŕňa: fakultatívne výlety, inú stravu než je uvedené v popise vybraného ubytovania, nápoje k jedlu (ak nie je uvedené v popise ubytovania inak) a ďalšie osobné výdavky.

Upozornenie! Cena nezahŕňa pobytovú taxu, ktorej výška je 0,5 - 4 EUR / izba / deň. Poplatok je povinný a hradí sa na recepcii pri ubytovaní.

Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK